close
W październiku nasze przedszkole włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „ Szkoła pamięta”. W wydarzeniu udział wzięły "Pszczółki", "Gwiazdki" oraz "Słoneczka". 

Grupa "Słoneczka" z dumą i z entuzjazmem wzięła udział w akcji: Szkoła Pamięta. Dzieci zapoznały się z wizerunkiem i losem Wielkiego Polaka - Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wykonały też pracę plastyczną, której celem było upamiętnienie zmarłych  bohaterów walczących o Polskę. Na koniec Pani Larysa stworzyła gazetkę poświęconą Józefowi Piłsudskiemu.

W grupie "Pszczółek" dzieci oglądały film edukacyjny poświęcony znanym Polakom, którzy swoją wyjątkową działalnością wnieśli wiele dobrego. Nie mogło zabraknąć książek, albumów oraz zdjęć przedstawiających znane polskie osobowości, jak również zmarłych członków rodziny dzieci. "Pszczółki" wysłuchały wiersza D. Rozwers pt." Wszystkich Świętych" a następnie wykonały plakat. W ten sposób dzieci chciały pokazać, że pamiętają i doceniają tych, których nie ma dziaj wśród nas.

W grupie "Gwiazdki" dzieci zapoznały się z historią ofiar komunistycznego terroru w Bytomiu. Na koniec Pani Ksenia poszła z dziećmi pod pomnik znajdujący się pod Urzędem Miasta. Cała grupa zapaliła znicz, jak również uczciła to chwilą zadumy.
 
Udział w akcji "Szkoła Pamięta" to wspaniała lekcja historii, patriotyzmu, a także przekazania wartości, wychowania rodzinnego.
 
#SzkołaPamięta


 

 
 

 

                                             "Słoneczny Zakątek"

 

                                                                                         Przedszkole Miejskie nr 25                     Oddział
                                                                                          ul. Olejniczaka 9                                         ul. Kolejowa 27
                                                                                          41-902 Bytom                                            41 - 902 Bytom
                                                                                          NIP: 626-26-24-756                                            tel. (32) 787-45-80
                                                                                          tel. (32) 787-50-77