close


AKTUALNOŚCI
 • OŚWIADCZENIE
  W zakładce "DLA RODZICÓW/dokumenty do pobrania" jest oświadczenie
  wyrażenia woli zapisania dziecka od 1 września 2021 roku
  (oświadczenie dla ZAKWALIFIKOWANYCH na nowy rok szkolny 2021/2022).
  Można pobrać go również poniżej:
  OSWIADCZENIE

  Oświadczenie drukujemy, wypisujemy i dostarczamy do skrzynki pocztowej przedszkola.
  Osoby, które nie mają możliwości wydrukowania, mogą podejść do placówki po uprzednim kontakcie telefonicznym.
  Oświadczenie dostarczamy do placówki do 11 MAJA br. do godz.14.00.

   
 • 100 rocznica III Powstania Śląskiego

  Metropolia świętuje w Bytomiu 100. rocznicę III Powstania Śląskiego

  To było jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Górnego Śląska w XX wieku. Z 2 na 3 maja 1921 roku wybuchło III Powstanie Śląskie, którego efektem był korzystny dla Polski podział Górnego Śląska. Szczególną rolę w walce o polski Śląsk odegrał Bytom, gdzie swoją siedzibę miał Polski Komisariat Plebiscytowy oraz gdzie zapadła decyzja o wybuchu powstania. To właśnie ze względu na rolę, jaką odegrał wówczas Bytom, Metropolitalne obchody 100-lecia III Powstania Śląskiego odbędą się w naszym mieście. Świętowanie zaczynamy już 2 maja, a wielki finał zaplanowano na 25 czerwca.

  Zaczynamy 2 maja

  Obchody 100. rocznicy III Powstania Śląskiego rozpoczną się 2 maja mszą świętą w intencji Ojczyzny i Powstańców Śląskich, po czym /od godz. 21.20/ na bytomskim Rynku oraz przy ul. Gliwickiej, gdzie mieściła się siedziba Polskiego Komisariatu Plebiscytowego, zaplanowano uroczystości upamiętniające wybuch powstania z udziałem wojskowej asysty honorowej 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu i Orkiestry Wojskowej z Bytomia. W obchodach wezmą udział przedstawiciele władz Bytomia, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz miast wchodzących w skład Metropolii, a także radni, posłowie, senatorowie, zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta. Uroczystości zakończą się /od godz. 22.00/ odsłonięciem instalacji artystycznej /mapping/ nawiązującej do historycznych wydarzeń, jakie miały miejsce w 1921 roku. Warto dodać, że 2 maja będziemy również świętować 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

  Jakie atrakcje uświetnią jeszcze 100. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego

  Wśród atrakcji, jakie Bytom przygotował w związku z jubileuszem 100-lecia III Powstania Śląskiego dla mieszkańców Śląska, będą m.in.: happeningi, warsztaty, wystawy oraz prezentacje muzyczne, których zwieńczeniem będzie widowisko multimedialne - Tryptyk Powstańczy, w którym zaprezentowane zostaną dzieje Bytomia od czasów średniowiecza po współczesność oraz wydarzenia związane z III Powstaniem Śląskim, jakie rozegrały się na Śląsku w 1921 roku.

   

  Każdy, kto zawita od 2 maja do 25 czerwca w Bytomiu będzie mógł wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych upamiętniających III Powstanie Śląskie. Jeśli obostrzenia związane z pandemią nie pozwolą nam na bezpośrednie spotkanie, wydarzenia będą odbywały się online. Transmisje przewidujemy m.in. na kanale miasta Bytom w serwisie YouTube.com.

   

  Zgodnie z planem, uroczystości związane z obchodami III Powstania Śląskiego rozpoczną się w Bytomiu 2 maja, a więc w 100. rocznicę wybuchu powstania, a zakończą 25 czerwca. W tym dniu bowiem przypada rocznica podpisania staraniem Wojciecha Korfantego rozejmu w Błotnicy Strzeleckiej, faktycznie kończącego III Powstanie Śląskie.

   

  O szczegółach związanych z organizacją Metropolitalnych Obchodów 100. rocznicy III Powstania Śląskiego w Bytomiu będziemy Państwa na bieżąco informować za pośrednictwem strony www.bytom.pl oraz miejskich kanałów społecznościowych.

  Rys historyczny III Powstania Śląskiego

  Wynik plebiscytu na Górnym Śląsku 20 marca 1921 roku, który miał zdecydować o przynależności tego regionu do Niemiec czy Polski, nie zadowolił żadnej ze stron. Do porozumienia w sprawie podziału Górnego Śląska nie potrafili dość również alianci. Brak decyzji aliantów spowodował, że Wojciech Korfanty w obawie przed niekorzystnym dla Polski podziałem Śląska, zdecydował o wybuchu III Powstania Śląskiego.

   

   

  Decyzję o jego rozpoczęciu podjęto w nieistniejącym już hotelu „Lomnitz” przy ówczesnej ulicy Gleiwitzerstrasse 10 w Bytomiu 30 kwietnia 1921 roku podczas spotkania Wojciecha Korfantego z dowódcami wojskowymi. Korfanty stanął na czele powstania, a dowódcą wojsk powstańczych został ppłk Maciej Mielżyński, którego potem zastąpił ppłk. Kazimierz Zenkteller.

   

  Powstańcy rozpoczęli działania bojowe z 2 na 3 maja, zaskakując początkowo oddziały niemieckie. Do ważniejszych walk doszło w Królewskiej Hucie /dzisiejszy Chorzów/, Katowicach, Gliwicach czy Zabrzu, a powstańcy dość szybko opanowali linię Odry /tzw. linię Korfantego/. Powstańcom udało się również zająć 8 maja Górę św. Anny oraz w walkach o Kędzierzyn i port na Odrze - tzw. Przystań Kozielską /4-10 maja/ wyprzeć siły niemieckie za Odrę.

   

   

   

  Sytuacja wojsk powstańczych zmieniła się wraz z decyzją Wojciecha Korfantego, który po osiągniętych sukcesach zmierzał do zakończenia powstania. 9 maja doszło do zawieszenia walk, jednak strona niemiecka po uzupełnieniu sił i sprzętu 21 maja przystąpiła do kontrofensywy. Wojskom niemieckim udało się zająć Górę św. Anny, a 4 czerwca ruszył atak na Kędzierzyn, który ostatecznie został zajęły przez Niemców. Wobec postępów wojsk niemieckich, Wojciech Korfanty próbował jak najszybciej doprowadzić do dyplomatycznego rozwiązania konfliktu, zdając sobie sprawę, że wszystkie wysyłki powstańców mogą zostać zaprzepaszczone.

   

  Starania Wojciecha Korfantego mające na celu zakończenie walk doprowadziły do podpisania 25 czerwca 1921 roku rozejmu w Błotnicy Strzeleckiej. Do 5 lipca jednostki polskie i niemieckie wycofały się z terenu plebiscytowego, co faktycznie oznaczało zakończenie III Powstania Śląskiego.

   

   

  Na efekty kolejnego zrywu na Górnym Śląsku strona polska musiała czekać do 20 października 1921 roku. Wówczas Rada Ambasadorów wielkich mocarstw zatwierdziła podział Górnego Śląska, na mocy którego Polska otrzymała około 1/3 terytorium plebiscytowego z większością górnośląskich hut i kopalń.

   

  Świętujemy również 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Uchwalenie Konstytucji 3 Maja przez Sejm Wielki w 1791 roku to szczególne wydarzenie w dziejach Polski i Europy. Była to bowiem pierwsza konstytucja nowożytna w Europie, a druga, po amerykańskiej, na świecie. Dla naszego kraju, otoczonego z trzech stron przez zaborców: Rosję, Prusy i Austrię, była to z kolei ostatnia próba ratowania Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Polska pozostawiona sama sobie próbowała ratować swoją niepodległość i suwerenność. Niestety, wobec miażdżącej przewagi zaborców cztery lata później - w 1795 roku - została na 123 lata wymazana z mapy Europy.

  Zawyją syreny

  W niedzielę, 2 maja podczas uroczystości upamiętniających 100. rocznicę III Powstania Śląskiego oraz 230. rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja zawyją syreny alarmowe. Jak co roku rocznicowe obchody są okazją, by przetestować sprawność systemu ostrzegania i alarmowania ludności, który sygnalizuje mieszkańcom skażenie środowiska, klęski żywiołowej i inne niebezpieczeństwa. Bytomianie usłyszą dźwięk ciągły trwający minutę w trakcie capstrzyku organizowanego na bytomskim Rynku.

 • REKRUTACJA
  Zapraszamy do zapoznania się z nowym KOMUNIKATEM związku z rekrutacją:

  KOMUNIKAT NR 5/2021
 • ZAPROSZENIE
  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Szkoły Podstawowej 36:

  /UserFiles/Plakat-zapisy-2_2.jpg

  /UserFiles/noname_1.jpg
 • Szkoła dla Rodziców
  Szanowni Państwo Dyrektorzy,
   
   
  Serdecznie zapraszamy rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły Dla Rodziców", które odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.
  Temat spotkania to „Dam radę, potrafię "czyli jak pozytywne myślenie może pomóc w osiąganiu celu. Spotkanie poprowadzą psycholodzy Poradni Sylwia Tymińska i Agnieszka Petka.
  Link do spotkania jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności) oraz facebooku poradnianym oraz poniżej:
  Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania
  W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny, dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi.

  Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.
   
 • Informacja

  „Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej…"
   
   
  Z przykrością informujemy , że w dniu 16 marca 2021r. zmarła pani Władysława Sudół, była nauczycielka oraz dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 25 w Bytomiu do 1988r.
  Uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 marca o godz. 12 w Czernichowie,
  natomiast msza żałobna zostanie odprawiona 23 marca o godz. 18
  w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa 
  przy ul. Pułaskiego 9 w Bytomiu.
   
  Łącząc się w głębokim żalu składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia rodzinie oraz bliskim.
  Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy
  Przedszkola Miejskiego nr 25 „Słoneczny Zakątek”
  w Bytomiu
 • WOŚP
  Kochani!
   
  Bardzo dziękujemy za udział w tegorocznym, 29 Finale WOŚP. Informujemy, że nasze przedszkole zebrało 2 143,79zł ( w tym 1 249,91zł z kiermaszu oraz 893,88zł z zajęć tanecznych). Bardzo dziękujemy za udział oraz wniesiony wkład i serdecznie zapraszamy na kolejny Finał w przyszłym roku.
  Dziękujemy!
 • Zapisy na rok szkolny 2021/22

   

  Szanowni Rodzice,

  Informujemy, że w zakładce "Dla Rodziców- Rekrutacja" znajdziecie Państwo wszystkie informacje dotyczące naboru na kolejny rok szkolny. Prosimy o zapoznanie się i zastosowanie.

  Komunikat dotyczący rekrutacji na rok szkolny 2021/2022 dostępny jest również na stronie http://www.bytom.pl/dla-mieszkanca/komunikaty-wydzialu-edukacji

 • COVID-19

  Drodzy Rodzice,

   

  W związku z ciągle istniejącym zagrożeniem epidemiologicznym przypominamy, że w przedszkolu nadal obowiązują "Ogólne wytyczne" (zakładka "Covid-19). Dlatego też bardzo prosimy o ścisłe przestrzeganie ustalonych zasad oraz informowania na bieżąco o przypadkach zachorowania lub objęciu kwarantanną wśród dzieci - naszych podopiecznych oraz  najbliższych członków ich rodzin. Jest to niezbędne w celu zachowania bezpieczeństwa dla naszego wspólnego dobra oraz pozostawania w trybie nauczania stacjonarnego. Ponadto informuję, że do dnia dzisiejszego nie wystąpił ani jeden przypadek zachorowania na Covid-19 wśród naszych pracowników, ani też nie przez zgłoszono nam żadnego przypadku zachorowania  u dzieci . Mam nadzieję, że w dalszym ciągu prawidłowa postawa nas wszystkich oraz przestrzeganie ustalonych zasad pozwoli nam przetrwać ten trudny czas spokojnie i bezpiecznie, czego wszystkim życzę.
  Joanna Dylla- dyrektor PM 25

   
 • Poradnia

  Przypominamy, że od dnia 18 maja br. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bytomiu przyjmuje w nowej siedzibie, w budynku dawnego gimnazjum przy Placu Klasztornym 2. Telefony pozostają bez zmian:

  - 32 281 94 05 i 32 281 94 06 (sekretariat dla klientów / uzgadnianie wizyt)

  - 32 281 74 13 (dyrektor)

  Ze względu na stan pandemii wszystkie wizyty w Poradni oraz sposób udzielenia pomocy (zdalny czy stacjonarny) należy uzgodnić telefonicznie. W pierwszej kolejności załatwiane będą sprawy związane z wydaniem orzeczeń i ważnych dla edukacji dzieci i młodzieży opinii. Odbywają się także posiedzenia zespołu orzekającego.

 • Nowy Rok Szkolny 2020-2021
  Szanowni Rodzice,

  Wkrótce rozpoczynamy nowy szkolny 2020/2021. Cieszymy się, że wkrótce zobaczymy wielu z Was po długiej przerwie oraz powitamy nowe twarze w naszym gronie. Dla każdego z nas będzie to nowy rok szkolny ponieważ przyszło nam funkcjonować w zmienionych warunkach, nieco innych niż te, które znaliśmy do tej pory. Mamy jednak nadzieję, że wspólnymi siłami zdołamy zapewnić jak najlepsze warunki i dla Państwa, i dla Waszych dzieci ale także dla całego personelu naszego przedszkola. Aby to zapewnić prosimy zapoznać się z informacjami dostępnymi na naszej stronie, szczególnie w zakładce"COVID-19" oraz ściśle przestrzegać zaleceń w nich zawartych.
  Poniżej zamieszczamy niezbędne dokumenty do wypełnienia (Oświadczenie oraz Upoważnienie), a także ogólne wytyczne związane z pierwszym dniem w przedszkolu.
  Zachęcamy również rodziców dzieci, które po raz pierwszy przyjdą do przedszkola o przeczytanie materiału dotyczącego adaptacji dziecka w przedszkolu.

  Dyrektor - Joanna Dylla

  Rozpoczęcie roku - wytyczne

  Upoważnienie do odbioru

  Informacja dla rodziców - adaptacja do przedszkola

  Oświadczenie rodziców
 • UWAGA! ZMIANA OPŁAT ZA WYŻYWIENIE

  Szanowni Rodzice
   
  informujemy, że z dniem 1 września 2020 roku zmianie ulegają wysokości stawek wyżywienia za przedszkole:
  Śniadanie 1,80
  Obiad 4,50
  Podwieczorek 1,70
  Podwyżki związane są z rosnącymi kosztami żywienia i dotyczą wszystkich bytomskich przedszkoli. 

 

                                             "Słoneczny Zakątek"

 

                                                                                         Przedszkole Miejskie nr 25                     Oddział
                                                                                          ul. Olejniczaka 9                                         ul. Kolejowa 27
                                                                                          41-902 Bytom                                            41 - 902 Bytom
                                                                                          NIP: 626-26-24-756                                            tel. (32) 787-45-80
                                                                                          tel. (32) 787-50-77